Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij
GG Nasze Allegro
Logowanie Rejestracja
Schowek Koszyk

11 I 1943 urodził się Eduardo Mendoza

11 I 1943 urodził się Eduardo Mendoza „Literackie pijaństwo” lub „powieściowe chuligaństwo” – tak mniej więcej Eduardo Mendoza określa swoje pisarstwo. Pytany, czy jest pisarzem postmodernistycznym (bo to takie modne określenie, a poza tym jak uczeni w piśmie nie wiedzą do jakiej szufladki wrzucić  jakiegoś pisarza to jak magik, z rękawa wyciągają etykietkę post- czegoś tam), odpowiada ironicznie, że „post-post, kiedy już przeszła kawalkada i przejeżdża się spychaczem, zgarniając wszystko”.

Cóż jeszcze można dodać o autorze „Sekretu hiszpańskiej pensjonarki”, może dwie takie uwagi: niezrównany „mistrz intrygi” oraz pisarz z bezbłędnie opanowanym warsztatem literackim (chciałoby się krzyknąć: wreszcie ktoś kto umie pisać!).

W zeszłym roku, na półkach pojawiła się jego nowa powieść „Mauricio czyli Wybory”. Książka zupełnie inna od poprzednich - cechujących się wyrazistym ironicznym humorem. Niewesoła powieś w której miłość splata się z polityką na tle ukochanego miasta pisarza, Barcelony (tak tak, nie tylko Zafon potrafi pisać o tym mieście).

Polecane