Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij
Logowanie Rejestracja
Schowek Koszyk

Kontakt

17 I 1975 urodził się Michał Witkowski

17 I 1975 urodził się Michał Witkowski

Witkowski Michał - prozaik, autor sztuk teatralnych, krytyk literacki. Studiował filologię polską, a nawet pisał doktorat, ale zarzucił pracę naukową aby poświecić się wyłącznie twórczości literackiej, która rozpoczęła się od jego debiutanckiego i dodatkowo głośnego zbiorku opowiadań Copyright, za który otrzymał nagrodę Książka Zimy 2000/2001 przyznawaną przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych. Następnie w jego dorobku pojawiła się powieść Lubiewo, opisująca świat homoseksualistów w PRL-u  oraz kolejny zbiór opowiadań Fototapeta.

Jego ostatnia powieść "Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej" została wybrana Książką Lata 2007 Przeglądu Nowości Wydawniczych w Poznaniu. Witkowski znany jest z tego, że wydaje autorskie interpretacje swoich powieści w formie audiobooków.

Polecamy oficjalną stronę Michała Witkowskiego: http://www.michalwitkowski.pl/

Kalendarium

8 III 1761 urodził sie Jan Potocki „Miał ambicje uczonego – napisał o nim niedawno Cezary Michalski - płodził dziwaczne traktaty historyczne, które zostały docenione wiele lat po jego śmierci, kiedy niektórzy wyjątkowo wnikliwi badacze dostrzegli w nich zapowiedź
więcej...

Polecane