Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij
Logowanie Rejestracja
Schowek Koszyk

Kontakt

26 I 1952 urodził się Eugeniusz Dębski

26 I 1952 urodził się Eugeniusz Dębski

Pisarz fantasy, i to pisarz nie byle jaki. W swoim dorobku ma kilkanaście powieści z nurtu SF i fantasy, thriller SF, melanże powieści sensacyjnych i fantastycznych. To nie koniec; na łamach wielu czasopism min. ”Fantastyki", "Nowej Fantastyki", czy "Fenixa opublikował blisko sto opowiadań - kilka z nich zostało przetłumaczonych na niemiecki, węgierski, czeski i rosyjski. Najbardziej znany jest z cyklu powieści o detektywie Owenie Yatesie oraz z opowiadań fanatasy o Hondelyku, wojowniku-kameleonie. Debiutował opowiadaniem Najważniejszy dzień 11394 roku w czasopiśmie „Fantastyka”. Rok później wydał zbiór opowiadań pod tym samym tytułem.

Jakbyśmy pokusili się i sporządzili wybiorczą listę tytułów książek sygnowanych nazwiskiem Eugeniusz Dębski, lista wyglądałaby mniej wiecej tak: „Niegrzeszny mag” „Furtka do ogrodu wspomnień” „Krucjata Księga 1”  „Krucjata księga 2” „Wydrwiząb” „Krótki lot motyla bojowego” „Tamta strona świata” „Szklany szpon” „śmierć Magów z Yara” „O włos od piwa”...

Jak w przeglądarce internetowej wpiszemy adres www.debski.art.pl  to ukaże nam się takie oto powitanie wystukane dłonią pisarza:

W poczcie głosowej mam takie nagranie: "Skoro już dodzwoniłeś się i zapłaciłeś za impuls, to nie marnuj tych pieniędzy i nagraj dla mnie wiadomość". Podobnie jest tu: skoro już tu wszedłeś - zostań chwilę, mimo że to nic nie kosztuje, ale może... może znajdziesz tu coś, co cię zaciekawi?

Tak samo jest z jego książkami, nie ważne po którą sięgniemy, możemy być pewni tego, że zawsze znajdzie się w niej coś ciekawego.

Kalendarium

9 III 1994 zmarł Charles Bukowski Ernest Hemingway powiedział, że prawdziwym pisarzem jest ten, „kto tworzy nie postacie i literaturę, lecz ludzi i życie”. Kto w myślach nie powtórzył tych słów, kiedy na chwilę oderwał oczy od stronic powieści czy opowiadań Charl
więcej...

Polecane