Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij
Logowanie Rejestracja
Schowek Koszyk

Kontakt

27 I 2009 zmarł John Updike

27 I 2009 zmarł John Updike

Jeden z najciekawszych kronikarzy amerykańskiego życia, które opisywał z dużą dozą ironii, satyry i momentami szyderstwa, ale również i z pewną poetycką czułością. 

Autor wielu niezapomnianych powieści jak choćby Czarownice z Eastwick. Jego ostatnia książka jest kontynuacja tej powieści, opowiadająca o oczekiwaniu starości przez bohaterki pod tytułem „Wdowy z Eastwick ”.

W swoim życiu wydał 28 powieści i 45 zbiorów opowiadań oraz esejów, co daje więcej niż jedną książkę na rok jego całego życia.
 
Z jego książek, polskiemu czytelnikowi znane powinny być takie tytuły jak: Terrorysta , Pary, A potem ...

Pisarzem podobno został przez lekturę powieści Jacka Kerouaca W drodze , a dokładniej przez ostrą reakcję jaką wywołała w nim ta książka. Chciał pokazać ile cierpienia wobec bliskich może spowodować egoizm jednego człowieka.   

John Updike zmarł 27 stycznia 2008 roku, przegrywając wieloletnią walkę z rakiem płuc.

Kalendarium

9 III 1994 zmarł Charles Bukowski Ernest Hemingway powiedział, że prawdziwym pisarzem jest ten, „kto tworzy nie postacie i literaturę, lecz ludzi i życie”. Kto w myślach nie powtórzył tych słów, kiedy na chwilę oderwał oczy od stronic powieści czy opowiadań Charl
więcej...

Polecane