Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij
GG Nasze Allegro
Logowanie Rejestracja
Schowek Koszyk

21 X 1969 zmarł Jack Kerouac

21 X 1969 zmarł Jack Kerouac Pełne nazwisko brzmiało Jean-Louis Lebris de Kerouac; amerykański powieściopisarz, poeta i artysta, jeden z najwybitniejszych członków Beat Generation. Tematyka jego książek, w większości mocno opartych na jego własnych przeżyciach, obracała się wokół jego podróży po świecie i przygód z nimi związanych, stanowiących przyczynek do snucia przemyśleń i refleksji na temat ludzkiego losu.

Napisał 22 powieści. Swoją pierwszą powieść, zatytułowaną Miasteczko i Miasto wydał w 1950. Przez następne lata, Kerouac pisał przez cały czas, pomimo nie wydania żadnej powieści aż do roku 1957, kiedy wydawnictwo Viking Press wydało jego najsłynniejszą książkę „W drodze ”. W następnym roku, drukiem ukazała się powieść „Włóczędzy Dharmy".

Jack Kerouac zmarł 21 października 1969 r. w Szpitalu św. Antoniego w St. Petersburg na Florydzie. Przyczyną zgonu był wylew, spowodowany nadużywaniem alkoholu, dzięki któremu pisarza próbował przezwyciężyć wrodzoną nieśmiałość.

Kalendarium

30 XI 1667 urodził się Jonathan Swift Nieśmiertelność, tę w pamięci czytelników, zapewniła mu książka „Podróże Guliwera”, ale swoim współczesnym znany był bardzo dobrze jako autor zjadliwych satyr i ostrych utworów politycznych. Atakował wszystkich i ws
więcej...

Polecane