Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij
Logowanie Rejestracja
Schowek Koszyk

Kontakt

28 XI 1894 urodził się Arkady Fiedler

28 XI 1894 urodził się Arkady Fiedler życiowe pasje, mieszkającego w Puszczykowie pod Poznaniem autora „Dywizjonu 303”; pasja podróżowania i pasja wyrażania doświadczeń za pomocą słów, w tym człowieku stopiły się w jedno. Człowiek podróżował, a w ślad za nim w zupełnie odrębną, swoją podróż wyruszały jego książki; „Wśród Indian Koroadów”, „Ryby śpiewają w Ukajali”, „Kanada pachnąca żywicą”, „Dzikie banany”, „Piękna straszna Amazonia”, „Madagaskar.Gorąca wieś Ambinanitelo”, „Spotkałem szczęśliwych Indian”.
Amazonia była chyba jego największą podróżniczą miłością; w niej umieścił też akcję popularnych i czytanych wciąż powieści dla młodzieży; „Wyspa Robinsona”, „Orinoko”.

Jak narodziła się jego wielka podróżnicza pasja? Wyznał, że źródłem tej fascynacji był ojciec, Antoni Fiedler; "Uczył mnie kochać rzeczy takie, obok których inni ludzie przechodzili obojętnie". Pisarz poświęcił mu książkę; „Mój ojciec i dęby”. Zapraszamy do odwiedzin Muzeum - Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie pod Poznaniem. Więcej informacji na: http://www.fiedler.pl/

Kalendarium

20 I 1900 zmarł John Ruskin Zwykło się mówić, że  krytyk literacki to ktoś, kto z powodu braku talentu aby być  prawdziwym pisarzem, w desperackim akcie zemsty zostaje krytykiem. Zapomina się przy tym, że wielu wybitnych pisarzy jednocześnie brudzi sobie ręce i pi&o
więcej...

Polecane