Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij
GG Nasze Allegro
Logowanie Rejestracja
Schowek Koszyk

D.D. Everest: "Archie Green i sekret czarodzieja"

D.D. Everest

Data premiery: 17.05.2016

Witaj czytelniku w świecie, w którym półki z książkami są zaczarowane, bibliotekarze okazują się czarodziejami, a zaklęcia nie są rzucane na wiatr..

Archie Greene, choć to dzień jego urodzin, nie spodziewa się tajemniczej paczki, którą przynosi mu do domu nad wyraz uprzejmy, elegancki doręczyciel. W drewnianym, zalatującym wiekowym kurzem pudełku, chłopiec znajduje starą książkę napisaną w języku, którego nie tylko nie potrafi zrozumieć, ale nawet odczytać. Dziwnemu podarunkowi towarzyszy bardzo ważne poruczenie – Archie musi jak najszybciej pojechać do Oksfordu, aby przekazać książkę do zbiorów pewnej tajemnej biblioteki. Wkrótce osieroconemu, mieszkającemu z babcią chłopcu, przyjdzie odkryć nieprawdopodobny sekret rodzinny... Archie pozna bliską rodzinę, o której istnieniu nigdy nie słyszał i odkryje niezwykły świat Strażników Płomienia – świat ludzi oddanych idei odnajdywania i chronienia magicznych książek. Szybko też się dowie, że książka, którą otrzymał w urodzinowym prezencie, jest szczególnie zagrożona, ponieważ poszukują jej złe duchy. Przy pomocy kuzynostwa Archie musi rozszyfrować tajemniczą szaradę i odkryć utajnione moce swojej książki, aby uchronić Strażników Płomienia przed złem.
 

Powróć do listy zapowiedzi

Komentarze:

Jeszcze nie dodano żadnej opinii
dodaj swoją opinię

Kalendarium

19 II 1920 urodził się Jan Kross Zmarł  po ciężkiej chorobie w wieku 87 lat. Był znanym estońskim poetą, powieściopisarzem, autorem opowiadań, tłumaczem. Wymieniano go w gronie kandydatów do literackiej Nagrody Nobla, ale w przypadku tego pisarza nie jest to najważniejsze.
więcej...

Polecane