Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij
GG Nasze Allegro
Logowanie Rejestracja
Schowek Koszyk

10 najsłynniejszych festiwali książek na świecie

2017-05-19

Polska może pochwalić się świetnymi festiwalami poświęconymi literaturze. Big Book Festival, Festiwal Miłosza, Literacki Sopot czy Międzynarodowy Festiwal Kryminału – o tych imprezach słyszał chyba każdy miłośnik książek. Dziś chcielibyśmy przybliżyć kilka światowych festiwali, które również mają wiele do zaoferowania i co roku przyciągają tłumy osób z całego świata. Coraz częściej można na nich spotkać także polskich twórców.

Oto 10 najsłynniejszych festiwali książek na świecie:

1. Hay-on-Wye, Walia, UK


Hay-on-Wye to niewielkie miasteczko położone w Walii, gdzie jeszcze stosunkowo niedawno niewiele się działo. Obecnie, na przełomie maja i czerwca, przyjeżdża tam 250 tysięcy osób. Sytuacja tego miejsca zmieniła się diametralnie, kiedy to na początku lat 60. Richard Booth założył tam księgarnię z używanymi książkami – sprowadzał je z pogrążonych w kryzysie Stanów Zjednoczonych, gdzie księgarnie upadały wówczas na wielką skalę. Za jego przykładem podążyli szybko inni lokalni księgarze, co sprawiło, że już na początku lat 70. Hay na całym świecie znane było jako „Miasto książek”.
 

Czytaj dalej

źródło: http://booklips.pl/

 

Powróć do listy aktualności

Komentarze:

Jeszcze nie dodano żadnej opinii
dodaj swoją opinię

Kalendarium

23 IV 1616 zmarł Miguel de Cervantes Miguel de Cerventes urodził się w szlacheckiej rodzinie, ale życie szybko nauczyło go niepamięci o tym – wojaczka i niewola skutecznie leczą z arystokratycznych przyzwyczajeń. Niewiele zresztą zakosztował  szlacheckiego życia, bo nawet...
więcej...

Polecane