Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij
GG Nasze Allegro
Logowanie Rejestracja
Schowek Koszyk

Islandzkie wydawnictwo drukuje i sprzedaje książki tylko podczas pełni księżyca. Niesprzedane nocą egzemplarze zostają spalone

2017-06-06

Istnieją wydawcy, dla których proces wydawniczy jest równie ważny, co treść publikowanych dzieł. W Islandii działa nieduża oficyna, która uczyniła z wydawania książek swoiste misterium. Tytuły są drukowane i sprzedawane wyłącznie podczas pełni księżyca. Zaś egzemplarze, które nie znajdą tej samej nocy nabywców, zostają spalone.

Tunglið po islandzku oznacza księżyc. Pisarz Dagur Hjartarson i artysta Ragnar Helgi Ólafsson nie bez powodu właśnie to słowo wybrali na nazwę swojego wydawnictwa. Funkcjonująca od trzech lat oficyna całą swą aktywność uzależnia bowiem od faz księżyca. Wszystkie książki drukowane są nocą podczas pełni. Na dodatek odbywa się to w partiach po 69 egzemplarzy. Tunglið nie stosuje przedsprzedaży. Wszyscy, którzy pragną zdobyć publikacje wydawnictwa, muszą stawić się na wydarzeniu organizowanym podczas pełni, gdy książki są drukowane, ponieważ tylko wtedy można dokonać zakupu. Jeśli po imprezie pozostaną jakieś niesprzedane książki, wydawnictwo pali te egzemplarze.

czytaj dalej

źródło: http://booklips.pl/

Powróć do listy aktualności

Komentarze:

Jeszcze nie dodano żadnej opinii
dodaj swoją opinię

Kalendarium

23 VI 1940 urodził się Stuart Sutcliffe W opini publicznej, zespół The Beatles to zawsze "cudowna czwórka': Lennon, McCartney, Harrison oraz Star. Peta Besta, pierwszego perkusity nikt już nie pamieta. Inaczej rzecz się ma w odniesieniu do pierwszego basisty zespołu: Stua
więcej...

Polecane