Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij
GG Nasze Allegro
Logowanie Rejestracja
Schowek Koszyk

Festiwal Miłosza w Krakowie. Poeci stawiają diagnozę

2017-06-07

Adam Zagajewski, Ewa Lipska i Marcin Świetlicki to czołówka polskich gości rozpoczynającego się w czwartek w Krakowie Festiwalu Miłosza.

Cztery festiwalowe dni (8-11 czerwca) wypełnione spotkaniami autorskimi, debatami, koncertami, filmami, czytaniem i komentowaniem wierszy. Na ten czas Kraków stanie się światową stolicą poezji. Festiwal Miłosza będzie okazją do spotkania z najwybitniejszymi polskimi twórcami, a także gośćmi z trzech kontynentów. Wśród nich będą: Antjie Krog (RPA), Linn Hansén (Szwecja), Evelyn Schlag (Austria), Petr Hruška (Czechy), Joachim Sartorius (Niemcy) i Robert Pinsky (USA).

Co to znaczy być poetą prywatnym

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest tytuł zbioru szkiców i przekładów Czesława Miłosza – „Zaczynając od moich ulic”, wydanego w 1985 r. przez Instytut Literacki w Paryżu.

 

czytaj dalej

więcej na: http://miloszfestival.pl/

źródło: http://krakow.wyborcza.pl

Powróć do listy aktualności

Komentarze:

Jeszcze nie dodano żadnej opinii
dodaj swoją opinię

Kalendarium

19 II 1958 urodziła się Helen Fielding Obecnie jest jedną z najpopularniejszych brytyjskich pisarek. Sławę przyniosły jej powieści " Dziennik Bridget Jones", która swoje początki – zanim ukazała się pod postacią książki - miała na łamach czasopism The Independent oraz Di
więcej...

Polecane