Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij
GG Nasze Allegro
Logowanie Rejestracja
Schowek Koszyk

Premiera "Labiryntu duchów" już w październiku!

2017-08-16

Carlos Ruiz Zafón w swoim cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek stworzył opowieść, która oczarowała świat. Od momentu wydania „Cienia wiatru”, który stał się już współczesnym klasykiem, historia ta podbiła serca 40 milionów czytelników. Po ponad piętnastu latach jej zakończenie przynosi czwarty i ostatni tom serii, „Labirynt duchów”. Książka pojawi się w polskich księgarniach 11 października dzięki wydawnictwu Muza.

Tej jesieni dla polskich miłośników twórczości hiszpańskiego pisarza nadejdzie chwila, na którą czekali od wielu lat: ponownie otworzą się przed nimi drzwi do Cmentarza Zapomnianych Książek, wraz z premierą czwartej i finałowej części cyklu zatytułowanej „Labirynt duchów”. Akcja powieści rozgrywać się będzie w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, w mrocznych czasach reżimu generała Franco. Alicja Gris jest piękną, inteligentną i pozbawioną skrupułów agentką. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie z najwyższych sfer władzy. Sprawa jest ściśle tajna i dotyczy tajemniczego zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. Wydaje się, że może mieć to związek z przeszłością, kiedy Valls był dyrektorem budzącego grozę więzienia Montjuic. Alicja, wraz z przydzielonym do tego dochodzenia kapitanem policji, ma kilka dni na odnalezienie ministra. W trakcie poszukiwań w jej ręce trafia należący do Vallsa siódmy tom serii „Labirynt duchów”. Książka ta doprowadzi Alicję do ukrytej w samym sercu Barcelony księgarni Sempere & Synowie. Czar tego miejsca sprawia, że jak przez mgłę powracają do niej obrazy z dzieciństwa. To, co odkryje, będzie śmiertelnym zagrożeniem dla niej i dla wszystkich, których kocha...

„Labirynt duchów” to hołd dla świata książek, sztuki snucia opowieści i magicznych powiązań między literaturą a życiem. Zafón ostatecznie zamyka swoją tetralogię, po mistrzowsku rozsupłując wszystkie splątane wątki wielopiętrowej intrygi i prowadzi czytelnika do emocjonującego finału. „Nie pozostaną żadne niejednoznaczne zakończenia, żadne drzwi do zamknięcia. Wszystkie tajemnice zostaną rozwiązane. Kiedy dobrniemy do końca, nie będzie żadnej wątpliwości ani możliwej interpretacji” – mówi Zafón. Autor zapewnia również, że nie ma konieczności przypominania sobie wcześniejszych książek przed lekturą „Labiryntu duchów”. „Wszystkie informacje potrzebne do lektury książki są w książce. Aczkolwiek umieszczenie jej w kontekście pozostałych pozwoli dostrzec inne rzeczy” – dodaje Zafón.

Powieść „Labirynt duchów” w przekładzie Katarzyny Okrasko i Carlosa Marodana-Casasa ukaże się 11 października.

Powróć do listy aktualności

Komentarze:

Jeszcze nie dodano żadnej opinii
dodaj swoją opinię

Kalendarium

28 I 2002 zmarła Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” zostały, w ogłoszonym przez Instytut Książki plebiscycie, najpopularniejszą książką Polaków. Książką, która nas „wychowała”. Cóż takiego jest w tej napisanej dla dzieci w 1947 roku książce,
więcej...

Polecane