Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij
GG Nasze Allegro
Logowanie Rejestracja
Schowek Koszyk

13 I 1972 urodził się Miroslav Zamboch

13 I 1972 urodził się Miroslav Zamboch Miroslav Zamboch - z wykształcenia fizyk - studiował na wydziale inżynierii jądrowej praskiej politechniki, po której ukończeniu przez jakiś pracował w Instytucie Badań Jądrowych.

Na czeskim rynku czytelniczym obecny od ponad dziesięciu lat. W swoich nierzadko uznanych za kontrowersyjne książkach wykorzystuje doświadczenia zdobyte w czasie uprawiania rozmaitych sportowych dyscyplin, m. in.: jazdy na rowerze górskim, wbiegania na czeskie tysięczniki czy klasycznego maratonu bez przygotowania. Inne zainteresowania: kobiety, wino i śpiew.

W języku polskim ukazało się do tej pory siedem jego książek - powieści: Sierżant, Bez litości , Na ostrzu noża, t. I i II oraz zbiory opowiadań Krawędź żelaza t. I i II, "Mroczny zbawiciel", wszystkie wydane przez lubelskie wydawnictwo Fabryka Słów.

Kalendarium

17 XII 1987 zmarła Marguerite Yourcenar „Pisarze takiej klasy są zjawiskiem wyjątkowym , wyłaniają się jak skaliste wysepki nad płaskimi wodami zwykłej produkcji literackiej„ – pisze o twórczości autorki "Czarnego mózgu Piranesiego", tłumaczka i eseistk
więcej...

Polecane