Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij

Arsenał


18 III 1932 urodził się John Updike

18 III 1932 urodził się John Updike

Dwa razy był laureatem Nagrody Pulitzera za "Jesteś bogaty, Króliku" i "Królik odpoczywa" powieści wchodzące w skład jego najbardziej znanego cyklu powieściowego, tetralogii opowiadającej o Harrym Angstromie, nazwanym królikiem.
 
John Updike jest autorem powieści "Czarownice z Eastwick" która doczekała się ekranizacji pod tym samym tytułem. Polski czytelnik może zna jeszcze takie książki Updike’a jak Szukajcie mego oblicza Miłosne kawałki. W ostatnich latach wydał między innymi głośną powieść "Terrorysta ", stanowiącą jego własne rozliczenie się z dramatem 11 września 2001 roku. Łącznie napisał ponad 50 książek.

Pisarz zmarł we wtorek 27 stycznia tego roku w swoim domu w stanie Massachusetts. O śmierci Updike’a poinformował Nicholas Latimer z wydawnictwa Alfred A. Knopf, kończąc swoje oświadczenie słowami:
 
„Był jednym z naszych największych pisarzy i będzie go nam bardzo brak"

Copyright by Arsenał 2022

code by Software house Cogitech