Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij

Arsenał


3 VII 1883 urodził się Franz Kafka

Wymowa dzieła Franza Kafki - w ostatnich tygodniach zwłaszcza - dla nikogo nie stanowi już tajemnicy, w nikim nie budzi już wątpliwości - powszechnie wiadomo, że jest to dzieło o wyjątkowej wymowie moralnej, o niezwykłej, proroczej wręcz, wizji......

czytaj więcej
2015-04-01

ZAMEK REPORTERÓW: Spotkanie z Martinem Pollackiem

 

Spotkanie z Martinem Pollackiem. Prowadzenie: Jarosław Borowiec

kiedy: 14.04., g. 18
gdzie: Centrum Kultury ZAMEK, Sala Kinowa
cena biletu: wstęp wolny
 

MARTIN POLLACK (1944) – austriacki pisarz, dziennikarz, tłumacz literatury polskiej. Studiował literaturę słowiańską i historię Europy Wschodniej w Wiedniu i Warszawie. Do 1998 roku pracował jako redaktor i korespondent czasopisma „Der Spiegel”, obecnie pisze i tłumaczy (przełożył m.in. na niemiecki wszystkie książki Ryszarda Kapuścińskiego). Polskim czytelnikom znane są jego „Po Galicji. O chasydach, Hucułach, Polakach i Rusinach. Imaginacyjna podróż po Galicji Wschodniej i Bukowinie, czyli wyprawa w świat, którego nie ma” (2000, 2007), „Ojcobójca. Przypadek Filipa Halsmanna” (2005, 2008), „Śmierć w bunkrze. Opowieść o moim ojcu” (2006), za którą otrzymał Literacką Nagrodę Europy Środkowej ANGELUS 2007 oraz zbiór reportaży „Dlaczego rozstrzelali Stanisławów” (2009) i „Cesarz Ameryki. Wielka ucieczka z Galicji” (2011). W październiku 2014 ukazał się esej „Skażone krajobrazy”.
Martin Pollack jest laureatem Nagrody im. Georga Dehio (2010); Lipskiej Nagrody Książkowej na rzecz Porozumienia Europejskiego (2011) oraz Nagrody im. Karla Dedeciusa przyznawanej najlepszym tłumaczom literatury polskiej na niemiecki i niemieckiej na polski. W 2012 roku otrzymał tytuł Ambasadora Nowej Europy.

 

czytaj dalej

 

źródło: http://www.zamek.poznan.pl

 

Komentarze

Aby dodać opinię należy się najpierw zalogować
Jeszcze nie dodano żadnej opinii

Copyright by Arsenał 2022

code by Software house Cogitech