10 XI 1960 urodził się Neil Gaiman
Od prawie 20 lat swojej pracy pisarskiej Neil Gaiman stał się najpopularniejszym scenarzystą nowoczesnego komiksu, jak również najbardziej poczytnym pisarzem powieściowym. Jest wielokrotnym laureatem różnych, prestiżowych nagród...
czytaj więcej
Noc Muzeów to ta wyjątkowa noc, kiedy nawet najbardziej zapracowani i zabiegani znajdują czas na odwiedzenie muzeum. Z roku na rok liczba uczestników rośnie, a w Poznaniu osiągnęła już ponad 75 000.
Program Nocy Muzeów w załączniku wiadomości.
Na czym polega magia tego czasu?
Muzea oferują bezpłatny dostęp do swoich zbiorów, ale przecież to nie jest jedyny powód oczekiwania w długich kolejkach na wejście. Odpowiedź jest prosta. W tę jedyną noc, oprócz stałych ekspozycji, można obejrzeć specjalnie przygotowane wystawy, posłuchać wykładów, uczestniczyć w pokazach, warsztatach, koncertach, projekcjach filmów. Oferta jest tak bogata, że nie sposób nadążyć ze wszystkim, należy wybrać najbardziej interesujące dla siebie propozycje.
Muzeum Narodowe zaprasza między innymi na wykłady o portretach trumiennych, o pejzażach malowanych w XIX wieku, o malarstwie okresu oświecenia. Studenci historii sztuki spotkają się ze zwiedzającymi przy obrazach. Propozycja ta jest doskonałą sposobnością nauki poznawania i rozumienia malarstwa, jego miejsca, roli i znaczenia.
Muzeum Instrumentów Muzycznych przygotowało wraz z Politechniką Poznańską specjalną aplikację edukacyjną. „Klawikord Haasa” pozwala na zapoznanie się z mechaniką i historią klawikordu oraz umożliwia ”przyjrzenie się” w technice 3D temu instrumentowi. Jest to pierwsza tego typu propozycja zapoznania się z instrumentem.
Zainteresowani twórczością C.P.E. Bacha mogą odbyć „muzyczną podróż” od muzyki solowej i kameralnej po orkiestrową, uczestniczyć w prelekcji na temat kompozytora, a także w „Muzycznych dobranockach”- opowieściach z muzyką na żywo. Dopełnieniem bogatej propozycji są koncerty.
Ulicę Święty Marcin odwiedzamy wszyscy, ale ile potrafimy powiedzieć o jej historii oraz o obiektach się tam znajdujących? W Noc Muzeów mamy okazję uczestniczyć w wykładzie o secesji na Świętym Marcinie oraz w tematycznych wycieczkach- zwiedzaniu ulicy z przewodnikiem.
W kinie Pałacowym będzie okazja na spotkanie z Krzysztofem Millerem, znanym fotoreporterem wojennym.
Po raz pierwszy w ramach Nocy Muzeów będzie możliwość zapoznania się z kolekcją minerałów, skał oraz największym fragmentem Meteorytu Morasko (260 kg).
Muzeum Archeologiczne zaprasza na „Noc ze skarbami”. Właśnie pod tym hasłem odbędą się w gmachu tej instytucji wykłady, wystawy, gra muzealna.
Warto zwrócić uwagę na projekcje filmów: „Półtora pokoju, czyli sentymentalna podróż do ojczyzny” (w reż. A. Chrzanowskiego o Josifie Brodskim), „Czuły barbarzyńca” ( zekranizowany na podstawie prozy Bohumila Hrabala), „Cyganka Aza” (z muzyką na żywo).
Zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych, przygotowano bogatą ofertę zajęć. Już od godziny 11.00. dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach „Jak zostać wojem?” i „Co robiły damy, gdy panowie wojowali?”. Ponadto w godzinach późniejszych odbędą się warsztaty plastyczne, fotograficzne, układania bukietów.
ODWIEDŹ NOWE ROGALOWE MUZEUM .
http://rogalowemuzeum.pl/rogalowe-noca-noc-muzeow/
źródło; http://www.estrada.poznan.pl/index.php/pl/artykuly/88,1,59,
Konto klienta
Pomoc
Firma
Copyright by Arsenał 2022
code by Software house Cogitech
Komentarze