Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij

Arsenał


25 XI 1970 zmarł Yukio Mishima

„Życie jest nadal piękne dla tego, kto jest go nadal godnym. Poczuł, że nie jest niegodny, że został nagrodzony. Ale do innych chciałoby się zawołać; „Nie dość wam jednej twarzy otrzymanej od Boga, dorabiacie sobie drugą„. I to nie,......

czytaj więcej
2014-07-14

Nominowana do Nike Patrycja Pustkowiak: Czego nie lubię w literaturze polskiej? Wszystkiego!

Patrycja Pustkowiak, nominowana do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike za debiutancką powieść „Nocne zwierzęta”, przyznała, że nie przepada za młodą polską prozą. „Czego nie lubię w literaturze polskiej? W skrócie rzec by można: wszystkiego” – napisała w felietonie opublikowanym na stronie Nagrody Literackiej Angelusa.

Zdaniem pisarki o słabości polskiej literatury decyduje kilka czynników. Po pierwsze przerost formy nad treścią. „To oprócz braku poczucia humoru największa chyba bolączka polskiej literatury. Polskie książki współczesne pisane przez młodych autorów zdają się często być niczym bezzębna dziewczyna, która próbuje przekonać innych do swej urody krzykliwym makijażem. Często próbowałam przez nie przebrnąć i była to katorga” – wyznała ze szczerością, narzekając na brak choćby „minimalnej ilości treści”.

Powodów takiego stanu rzeczy Patrycja Pustkowiak upatruje w przedwczesnych debiutach, czemu winni są często wydawcy, którzy „nie pracują z autorem nad jego talentem, nie inwestują w niego i często wypuszczają na rynek niedopracowane, słabe warsztatowo książki w nadziei, że to jakoś samo się obroni”.

czytaj dalej

 

źródło: http://booklips.pl
fot: http://angelus.com.pl/2014/06/pustkowiak-ostro-o-polskiej-prozie/

Komentarze

Aby dodać opinię należy się najpierw zalogować
Jeszcze nie dodano żadnej opinii

Copyright by Arsenał 2022

code by Software house Cogitech