22 XI 1963 zmarł Aldous Huxley
Dwie książki Huxleya stały się lekturami po które chętnie sięgano, i które do dziś nie straciły zainteresowania czytelników; „Nowy wspaniały świat” i „Drzwi percepcji”. Pierwsza z nich opisuje doskonale zorgani...
czytaj więcej– Poczułem się wywołany do tablicy – napisał na swoim oficjalnym fanpage'u Zygmunt Miłoszewski, po czym zamieścił obszerne wyjaśnienie, dlaczego jego nowa książka „Gniew”, wydana w miękkiej oprawie, kosztuje 44,90. Czytelnicy – niektórzy – orzekli, że to absurdalna cena za tak wydaną książkę, być może nie wiedząc, że autor w kwestii ceny nie ma nic do powiedzenia. Pisarz zaś przytoczył argumenty wydawcy. Otóż „rynek oszalał i nikt już nie chce kupować książki, jeśli nie jest ona sprzedawana w takiej czy innej promocji”. Dlatego środowiska księgarzy i wydawców wysłały list otwarty do premier Ewy Kopacz i parlamentarzystów o uchwalenie przepisów o jednolitej cenie książki.
Dlatego środowiska księgarzy i wydawców wysłały list otwarty do premier Ewy Kopacz i parlamentarzystów o uchwalenie przepisów o jednolitej cenie książki. Projekt ustawy w tej sprawie jest gotowy od półtora roku, ale o tym szerzej za chwilę.
Część fanów autora, którzy żywiołowo zareagowali na wpis, pisała, że to skandal i prawdziwym absurdem jest traktowanie książki jak każdego innego towaru („Świat oszalał w promocji to ja mogę sobie proszek do prania kupić a nie książkę! Książkę kupuję konkretna, wyczekaną, konkretnego autora... Ludzie pogłupieli...). Inni deklarowali, że niezależnie od tego, ile książka kosztuje – i tak ją kupią, bo na ulubionym pisarzu oszczędzać nie wypada ("Gdyby nawet kosztowała 100 zł i tak bym ją kupiła").
źródło: http://natemat.pl/
Konto klienta
Pomoc
Firma
Copyright by Arsenał 2022
code by Software house Cogitech
Komentarze