Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij

Arsenał


25 XI 1970 zmarł Yukio Mishima

„Życie jest nadal piękne dla tego, kto jest go nadal godnym. Poczuł, że nie jest niegodny, że został nagrodzony. Ale do innych chciałoby się zawołać; „Nie dość wam jednej twarzy otrzymanej od Boga, dorabiacie sobie drugą„. I to nie,......

czytaj więcej
2014-12-09

KLUCZE DO WYOBRAŹNI: Spotkanie z MAGDALENĄ TULLI

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Tulli z udziałem krytyków Marka Zaleskiego i Barbary Sienkiewicz, które poprowadzi Marcin Jaworski.

 

Magdalena Tulli (1955) – pisarka i tłumaczka, autorka znakomitych, nagradzanych powieści. Osobna i niepodrabialna.

 

Debiutowała w 1995 roku książką „Sny i kamienie”, cztery lata później wydała „W czerwieni”. W 2003 roku ukazał się „Tryby”, w 2006 – „Skaza”. Tymi czterema opowieściami Tulli przyzwyczaiła czytelników do afabularnych eksperymentów, określanych często jako „antyproza”, i literackich labiryntów, konstruowanych z wielopiętrowej metaforyki – pisał Grzegorz Wysocki.
Zasadniczy zwrot w twórczości Magdaleny Tulli przyniosły „Włoskie szpilki” z 2011 roku – zbiór siedmiu opowiadań o wyraźnie autobiograficznym charakterze. W podobnym tonie utrzymana jest jej najnowsza książka „Szum” (2014). Nie jest to jednak prosta kontynuacja „Włoskich szpilek”, choć w obu książkach bohaterką jest dziewczynka, która żyje w polsko-włoskiej rodzinie w czasach PRL-u.

 

Nikt jeszcze nie uzdrowił siebie samego pisaniem – mówi Tulli. – W każdym razie ja bym na to nie liczyła. Dla mnie pisanie książek jest szukaniem porozumienia z innymi ludźmi, jakiejś wspólnoty, czegoś, co nas łączy. Nie być samotnym ze swoim doświadczeniem to potrzeba wielu osób i moja także. Dobrze jest poczuć się częścią większej całości.

 

Program „Klucze do wyobraźni”, którego kuratorem jest prof. Piotr Śliwiński (UAM), to roczny cykl spotkań z wybitnymi współczesnymi polskimi pisarzami oraz znakomitymi krytykami.

 

kiedy: 9.12., g. 18
gdzie: Sala Wielka
cena biletu: wstęp wolny

 

źródło: http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,2,5039.html

Komentarze

Aby dodać opinię należy się najpierw zalogować
Jeszcze nie dodano żadnej opinii

Copyright by Arsenał 2022

code by Software house Cogitech