25 XI 1970 zmarł Yukio Mishima
„Życie jest nadal piękne dla tego, kto jest go nadal godnym. Poczuł, że nie jest niegodny, że został nagrodzony. Ale do innych chciałoby się zawołać; „Nie dość wam jednej twarzy otrzymanej od Boga, dorabiacie sobie drugą„. I to nie,......
czytaj więcejZapraszamy na spotkanie z Magdaleną Tulli z udziałem krytyków Marka Zaleskiego i Barbary Sienkiewicz, które poprowadzi Marcin Jaworski.
Magdalena Tulli (1955) – pisarka i tłumaczka, autorka znakomitych, nagradzanych powieści. Osobna i niepodrabialna.
Debiutowała w 1995 roku książką „Sny i kamienie”, cztery lata później wydała „W czerwieni”. W 2003 roku ukazał się „Tryby”, w 2006 – „Skaza”. Tymi czterema opowieściami Tulli przyzwyczaiła czytelników do afabularnych eksperymentów, określanych często jako „antyproza”, i literackich labiryntów, konstruowanych z wielopiętrowej metaforyki – pisał Grzegorz Wysocki.
Zasadniczy zwrot w twórczości Magdaleny Tulli przyniosły „Włoskie szpilki” z 2011 roku – zbiór siedmiu opowiadań o wyraźnie autobiograficznym charakterze. W podobnym tonie utrzymana jest jej najnowsza książka „Szum” (2014). Nie jest to jednak prosta kontynuacja „Włoskich szpilek”, choć w obu książkach bohaterką jest dziewczynka, która żyje w polsko-włoskiej rodzinie w czasach PRL-u.
Nikt jeszcze nie uzdrowił siebie samego pisaniem – mówi Tulli. – W każdym razie ja bym na to nie liczyła. Dla mnie pisanie książek jest szukaniem porozumienia z innymi ludźmi, jakiejś wspólnoty, czegoś, co nas łączy. Nie być samotnym ze swoim doświadczeniem to potrzeba wielu osób i moja także. Dobrze jest poczuć się częścią większej całości.
Program „Klucze do wyobraźni”, którego kuratorem jest prof. Piotr Śliwiński (UAM), to roczny cykl spotkań z wybitnymi współczesnymi polskimi pisarzami oraz znakomitymi krytykami.
kiedy: 9.12., g. 18
gdzie: Sala Wielka
cena biletu: wstęp wolny
źródło: http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,2,5039.html
Konto klienta
Pomoc
Firma
Copyright by Arsenał 2022
code by Software house Cogitech
Komentarze