Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij

Arsenał


24 XI 1859 Darwin opublikował "O powstaniu gatunków"

W siedemnastym wieku, Holender, Bernard de Mandeville, napisał głośną, komentowaną, krytykowaną, wyklinaną, napiętnowaną, „Bajkę o pszczołach”, niosącą przesłanie, że motorem dobrobytu (postępu) jest grzech: zachłanność, próżność i zazd...

czytaj więcej
2015-05-25

Kowaliow: Pamięć w kraju inscenizacji bez gustu [wywiad]

Przecież czytał pan "Zniewolony Umysł"? – pyta Marka Radziwona legendarny radziecki dysydent Siergiej Kowaliow. – Miłosz lepiej niż inni wyjaśnił, jak konformizm żyje w głowach inteligentnych i wykształconych ludzi, dokąd prowadzi nas makiawelizm, co stało się z potomkami gułagu i gdzie warto pokazać wystawę Tomasza Kiznego.

 

Współautor Rosyjskiej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela z 1991 r. gościł w kwietniu 2015 w Warszawie na promocji polskiego wydania "Gułagu" Tomasza Kiznego. Album, do którego Kowaliow napisał wstęp, został wydany Instytut przez Pamięci Narodowej i fundację Picture.doc osiem lat po publikacji wersji rosyjskiej.

 

Marek Radziwon: Jak poznał pan Tomasza Kiznego?

Siergiej Kowaliow: Spotkaliśmy się w Groznym w czasie pierwszej wojny czeczeńskiej.

 

Pojechał pan tam jako pełnomocnik prezydenta Rosji do spraw praw człowieka, a Tomasz był polskim reporterem wojennym?

czytaj dalej

 

źródło: http://culture.pl


 

 

Komentarze

Aby dodać opinię należy się najpierw zalogować
Jeszcze nie dodano żadnej opinii

Copyright by Arsenał 2022

code by Software house Cogitech