Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Zamknij

Arsenał


21 XI 1694 urodził się Wolter

Kiedyś słowami „ty wolterianinie” można było kogoś dotknąć, lub zwrócić uwagę na jego więcej niż sceptyczny stosunek do poglądów w skrócie nazywanych optymistycznymi i jego atencję do poglądów, które dziś zwy...

czytaj więcej
2016-03-09

Wystawa "60 zdań polskich" w ramach projektu #1050 w CK Zamek

Wystawa "60 zdań polskich" złożona z cytatów i zwrotów, jakich współcześni Polacy używają najczęściej będzie jedną z propozycji w tegorocznym projekcie poznańskiego CK Zamek, o nazwie #1050. Ekspozycja zostanie opatrzona komentarzem prof. Jerzego Bralczyka.

 

Organizatorzy wystawy podkreślają, że chrzest Polski miał wpływ nie tylko na naszą współczesną kulturę, historię czy tożsamość, ale także i język. Zdania, które zostaną zaprezentowane na wystawie, pochodzą m.in. z literatury, filmów, historii i cytowane są przez większość Polaków w codziennym życiu. Bartosz Wiśniewski z zespołu ds. projektów interdyscyplinarnych CK Zamek powiedział, że wystawa w swojej formie to nie tylko wymiar artystyczny – ekspozycja ma również uczyć i pokazywać naszą historię w zupełnie inny sposób.

 

- Dzięki współpracy z prof. Jerzym Bralczykiem wybrane zostało 60 zdań z naszej kultury i historii – są to slogany, odezwy do narodu, czasami przysłowia. Najstarsze z nich sięgają początków polskiej państwowości, najmłodsze mają po kilkanaście lat. Każde z nich opatrzone zostało komentarzem profesora, dzięki czemu możemy poznać ich oryginalnego autora, kontekst, a czasami ukryty sens wypowiadanego sformułowania – podkreślił Wiśniewski.

 

Cytaty, które zostaną zaprezentowane publiczności będą widniały nie tylko na papierze. Ekspozycję wzbogaci także współczesna instalacja wizualna. Jak zapewniają organizatorzy, całość ma być "metaforyczną opowieścią o tworzeniu się nowych sensów i znaczeń, o złożoności procesów komunikacyjnych".

 

czytaj dalej

źródło:http://wiadomosci.onet.pl/

Komentarze

Aby dodać opinię należy się najpierw zalogować
Jeszcze nie dodano żadnej opinii

Copyright by Arsenał 2022

code by Software house Cogitech